W przyszłym roku zespół Adonis będzie obchodził 20-lecie działalności. Trudno zatem wyobrazić sobie lepszy moment do wielkiego powrotu do wielkiego grania. Planujesz jakąś huczną imprezę?
Na pewno będziemy imprezować w gronie osób dzięki którym zawdzięczamy to co mamy i to co udało się stworzyć przez 20 lat. Planujemy także świętować na każdym koncercie przez cały rok 2016 z naszymi fanami

20 lat to kawał czasu, przez który muzyka disco polo bardzo się zmieniła. Zmieniła się też otoczka wokół niej. Jakie dostrzegasz różnice między czasami, gdy Adonis wkraczał do tego wielkiego świata disco polo, a dniem dzisiejszym?
Na pewno styl, muzyka i teledyski różniły się. Dzisiejsza muzyka disco polo jest na wyższym poziome, można ten poziom porównać do produkcji zagranicznych. Jest łatwiejszy dostęp do studia muzycznego jak i do telewizji. W latach 90 trudniej było się wybić do tej branży. Była tylko jedna telewizja i dwa programy telewizyjne, które promowały ten nurt muzyczny. Teledysk kosztował znacznie więcej niż na obecne czasy. Zespoły kręciły jeden, max dwa klipy w roku. Było inaczej ale też fajnie.

Słynęliście z bardzo wesołych i tanecznych produkcji oraz takich uderzających w serce – nastrojowych, romantycznych. Doskonale udało Wam się połączyć dwa wizerunki Adonis. Macie przepis na sukces?
Nie ma przepisu. Robimy to prosto z głębi serca. Większość produkcji tworzymy sami i staramy się do tego przykładać sumiennie. Nasze utwory kierujemy do różnych ludzi, w różnym wieku i to jest chyba istotne. Myślę, że tylko praca, tworzenie i szanowanie swoich fanów prowadzi do zaistnienia na rynku muzycznym.

Gdy muzyka disco polo przestała cieszyć się aprobatą ze strony telewizji, Wy mimo wszystko radziliście sobie całkiem nieźle. Przyszedł jednak ten moment, gdy koncerty przestały być jakimkolwiek źródłem utrzymania. Popraw mnie jeżeli się mylę.
Tak. Zgadza się. Jednak my nie przestaliśmy grać. Były wesela, inne okolicznościowe imprezy. Zajęliśmy się kompleksową obsługą imprez plenerowych oraz każdy z nas pracował zawodowo. Jednak cały czas tworzyliśmy. W tym czasie wydaliśmy płytę „Smak Twoich ust”, nagraliśmy dwa teledyski do piosenek „Czekam wciąż na Ciebie” i „Lato jak ze snu”.

Mimo, że muzyka disco polo przez parę lat przeżywała poważny kryzys, Twoja twarz i Twoje nazwisko przewijało się wielokrotnie w różnego typu mediach. Zaliczyłeś przygodę z polityką, prowadziłeś program w telewizji, agencję artystyczną…

Tak. Byłem radnym powiatowym, prowadziłem programy muzyczne w różnych stacjach telewizyjnych a teraz jestem dyrektorem domu kultury. Agencję artystyczną prowadzi żona. Było i jest ciekawie. Pracuje w pięknej gminie Tuczno koło Wałcza.

Kiedy uznałeś, że przyszedł czas by nagrać nowy materiał i przypomnieć się fanom?
Przez cały okres działalności zespołu rodziły się nasze nowości muzyczne. Jednak rok temu, postanowiłem wspólnie z kolegą Arkiem nagrać kolejną płytę, siódmą. Dlaczego ? Dostawaliśmy bardzo dużo maili, wiadomości z pytaniami, dlaczego nie promujemy naszych kawałków w mediach. Nasi fani byli cały czas przy nas. Dlatego taka decyzja. Pierwszy teledysk powstał w marcu. Kolejne w maju, czerwcu i sierpniu.

Wydaje się, że rozkręciłeś się na dobre.
Wspólnie z kolegą podchodzimy do wszystkiego co robimy z pełnym profesjonalizmem. Każdy nasz krok jest analizowany i poddawany ocenie osobą trzecim. Liczymy się z opinią naszych przyjaciół, fanów i ludzi dzięki którym udało nam się powrócić ponownie do świata mediów i branży disco polo.

Jesteś w przededniu wydania kolejnej płyty. Jakie to uczucie?
Super. W naszej karierze muzycznej wydaliśmy 6 płyt. Jednak ta płyta będzie wyjątkowa. W moim życiu były różne zakręty z których udało mi się wyjść. Dzięki pewnym bliskim mi osobom zacząłem ponownie wierzyć w to, ze może się udać. Warto walczyć o marzenia o lepsze jutro. Muzyka jest dla mnie czymś wyjątkowym, czymś ważnym. Dzięki tej płycie w moim życiu się wiele zmieniło. Ona dała mi siłę do tego by dalej iść dobrą drogą i sięgać po jeszcze więcej.

Co możesz nam powiedzieć o samej płycie i materiale, który zgromadziłeś na niej?
Płyta będzie w klimatach disco polo i dance. Pracowaliśmy nad nią prawie rok. Będzie na niej 14 utworów w tym dwa remiksy. Nagraliśmy w tym okresie 5 teledysków, które można zobaczyć we wszystkich stacjach promujących ten gatunek muczny. Samo przygotowanie piosenek jest bardzo pochłaniające. Wiele razy siada się do tworzenia tej samej piosenki po kilka razy. Słowa i muzykę piszę ja a aranżacje tworzył Arkadiusz Jasinowicz, Robert Balcerzak i Peter Sky. Jest to nowa odsłona naszego zespołu. Inny styl, nowe brzmienia i energiczna muzyka. Wszystko czego oczekują fani tej muzyki ! Płyta ukarze na dniach.

Jakie masz oczekiwania wobec nowej płyty i nowego etapu w karierze Adonis?
Jak każdy zespół duże Chciałbym aby nasza muzyka docierała wszędzie. Staramy się grać jak największą ilość koncertów w całej Polsce. Planujemy w przyszłym roku wyjazd do Niemiec i Anglii aby tam zagrać dla poloni. Nasze koncerty bez względu na ilość fanów są takie same. Perfekcyjne, pełne energii ,dopracowane tak aby każdy był po imprezie zadowolony. Płyta i materiał zgromadzony na niej mam nadzieję pomoże nam w tym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s