Znów nasza rodzima muzyka taneczna wzięta została pod lupę przez medialnego giganta. Znów okazało się, że disco polo ma się dobrze.

To prawda, od kilku lat jest wręcz bardzo dobrze, wydaje się, że gatunek ten coraz śmielej przekracza pewne granice, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się poza jakimkolwiek zasięgiem. Sukces cieszy ale też i martwi, bowiem początkiem tego roku dało się zauważyć nagły przypływ wielu nowych zespołów, w tym tych, które w ogóle nie powinny ujrzeć światła dziennego. Im większy sukces tej muzyki, tym więcej śmiałków, którzy liczą, że tanim kosztem zostaną gwiazdami i będą zarabiać krocie.

Rzeczywistość okazuje się jednak brutalna. Mało profesjonalne aranżacje, bezsensowne i infantylne teksty, oraz wokale, których nawet w najlepszym studiu nie idzie doprowadzić do ładu. Rynek ten stał się naprawdę wymagający. Fani i media nie „kupią” już byle czego. Muzyka wciąż się rozwija i niestety wszelkie niedociągnięcia w dzisiejszych czasach nie przejdą. A jeżeli już, to trzeba mieć naprawdę oryginalny pomysł na siebie i swoją twórczość. Z tym też w większości są problemy, bo zdecydowanie łatwiej jest powielać sprawdzone schematy, a z takim podejściem to trzeba liczyć tylko na łut szczęścia…

Mimo tak ogromnej discopolomanii, nie wszędzie da się zauważyć wypełnione po brzegi kluby. Przykładem w dalszym ciągu jest województwo podkarpackie. Choć od jakiegoś czasu ma ono swoich reprezentantów w tym nurcie (Adamo, Emer, Malibu z Rzeszowa, oraz jasielski debiutant Rompey), to w dalszym ciągu pozostaje kolebką rocka i stroni od dostarczania swoim mieszkańców klimatów lekkich, łatwych i przyjemnych. O ile latem w plenerze można znaleźć koncert któregoś z wykonawców disco polo, tak jedynym klubem który systematycznie zaprasza do siebie gwiazdy jest Sydney w Zarzeczu. Jeżeli na disco polo otworzył się już nawet Kraków, to co musi się stać, by stało się to w Rzeszowie? Być może jest to jedynie kwestia czasu, ale na pewno problem ten nie dotyczy jedynie polski południowo-wschodniej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s