Miniona sobota rozpoczęła się od wizyty zespołu Boys w studiu „Dzień Dobry TVN”. Tym samym była to kolejna discopolowa grupa, której kariera została wzięta pod lupę przez prowadzących ten program śniadaniowym. Robi się z tego już mała tradycja, bowiem w ostatnim czasie na miejscu Marcina Millera i spółki był już Zenek Martyniuk z formacji Akcent oraz Sławomir Świerzyński, lider i wokalista Bayer Full. Forma w jakiej przedstawieni zostali Ci legendarni już muzycy, była bardzo miła dla oka i ucha. Jak widać, skończyły się czasy, gdy artystów tej muzyki traktowano jak przybyszów z kosmosu.

Z kosmosu na pewno nie są wyniki oglądalności stacji muzycznych w Polsce. Te mówią same za siebie, że to wciąż muzyka disco polo jest najpopularniejszym gatunkiem w naszym kraju. Na czele listy wciąż niezmiennie plasuje się Polo Tv, na 4 pozycji Disco Polo Music a na 6 ITV. Ósme miejsce zajmuje TV.Disco. Stacja ta, nie jest już jednak zaliczana go tych grających muzykę łatwą, lekką i przyjemną. Zarząd TV.Disco postanowił postawić na zagraniczne utwory. Oglądalność tego kanału nie była w ostatnim czasie satysfakcjonująca, co też może wynikało z dużej konkurencji na rynku. Czy ta teraz będzie mniejsza dla Tv.Disco? Obok Eska Tv i 4Fun.TV może to być naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

Te informacje to jednak najmniejszy problem dla fanów tej muzyki. Ich serca zamarły, gdy media poinformowały o problemach zdrowotnych Zenka Martyniuka, który w piątek rano wylądował w szpitalu. Jak się okazało, doznał zapalenia wyrostka. Ten zdążył się jednak rozlać, co znacznie pogorszyło sytuację i stan uwielbianego przez wszystkich artysty. Na całe szczęście Zenek jest twardzielem i szybko zaczął wracać do zdrowia. Wszystko mogliśmy odetchnąć z ulgą. Takie sytuacje niestety się zdarzają, nikt nie jest maszyną… Zenku, trzymamy kciuki, wracaj do nas szybko!

Polub mnie na Facebooku i przeczytaj więcej – Paweł Pieniążek

Muzyczny powrót zaliczył między czasie zespół Adonis, który lata swoich największych sukcesów ma już dawno za sobą. Utwór „Tak bardzo chcę” to kolejna piosenka zwiastująca nowy album Adonis. Ten miał ukazać się jeszcze w 2013 roku i jak widać nic z tego nie wyszło. Czy tym razem się uda? Czy na rynku jest jeszcze miejsce dla nich? Zaczyna się to robić niebezpieczne, bo ten worek robi się już nieco pełny. Na domiar złego, z muzycznej kariery nie chce zrezygnować Adam Kraśko. Bohater reality show „Rolnik szuka żony” zapowiada kolejną po utworze „Oj Aniu Aniu” produkcję.

Rozczarowani minionym tygodniem są z pewnością ci, którzy dziś mieli bawić się podczas Gali Muzyki Tanecznej w Kielcach. Ta z przyczyn organizacyjnych, została odwołana. Nie jest to pierwszy taki przypadek, gdy nie odbywa się tak duża impreza. Pech? Przypadek? A może to czarne chmury znów zbierają się nad muzyką disco polo?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s