Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, bez dobrej reklamy produkt nie ma szansy na wyróżnienie się wśród konkurencji, odbiór przez bardzo szerokie grono potencjalnych nabywców i w końcu dużą sprzedaż. Podobnie ma to się w przypadku zespołu muzycznego. Ten musi bywać, pojawiać się, zabiegać o słuchaczy, przepychać się łokciami, by móc zaistnieć na tle pozostałych oraz nagrywać i robić wielkie premiery. Jest jednak grupa, która nie pojawia się w mediach, nie zabiega na silę o słuchacza, nie przepycha się z konkurencją, tylko po prostu robi swoje – nagrywa dobrą i oryginalną muzykę. Grupa, która szczególnie mi imponuje, bo właśnie dzięki tej dobrej muzyce, która po prostu krąży w Internecie, jest jedną z najczęściej koncertujących grup w Polsce, która daje niesamowite show i zawsze gromadzi przed sceną setki i tysiące fanów. Ta grupa to swoisty fenomen rodem z Podhala. Baciary!

Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco polo, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęły ogromny sukces. Do 2002 roku, kiedy to bracia Andrzej i Janusz Body powołali do życia kapelę, czegoś takiego na rynku jeszcze nie było, przynajmniej na tak dużą skalę. Tą świeżość i swoistość z dobrym smakiem, wprowadziły właśnie Baciary. Zespół wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i wbrew wielu udowodnił, że ten produkt ma szansę się sprzedać.

I się sprzedaje. W samym czerwcu, lipcu i sierpniu zespół zagra przeszło 50 koncertów. Co ciekawe, w tym roku złamie podtrzymywaną do tej pory zasadę, niepokazywania się i niebywania. Ta naturalność, góralski urok, prostota i brak chęci udziału w tym wyścigu szczurów, który widzimy codziennie, to coś za co ludzie ten zespół po prostu kochają. A, gdy można to połączyć z dobrą zabawą na koncercie, czy podczas słuchania takich numerów jak „Żyje się raz”, „Nic do stracenia”, czy „Jak się bawią ludzie”, to do szczęścia nie potrzeba nic więcej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s