Lato za pasem, dużo zatem dzieje się również w branży disco polo. Miniony tydzień to przede wszystkim gorące newsy dotyczące największych tegorocznych imprez oraz premiery płyt. Zobaczcie, jak tym razem ująłem to w słowa. Zapraszam do lektury!

Już 4 lipca odbędzie się kolejna edycja Disco Hit Festiwal Kobylnica. Ta największa discopolowa impreza zapowiada się w tym roku niezwykle interesująco. Nie chodzi tu tylko o komplet gwiazd jakie pojawią się na scenie, ale również o fakt, że w tym roku transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat! Po wprowadzeniu na rynek kanału Disco Polo Music mogło się wydawać pewne, że włodarze stacji pójdą za ciosem i będą starać się przyciągnąć uwagę fanów tej muzyki. Póki, co udaje się to doskonale, oby tak dalej. Zanim jednak 4 lipca, w miniony piątek odbył się ćwierćfinał tego festiwalu. Tym razem nie w Kwakowie, a właśnie w samej Kobylnicy 12 zespołów walczyło o udział w półfinale. Awans wywalczyły grupy Marsel, Ambu-Lans oraz eXelent, których wykonanie konkursowych utworów najbardziej spodobało się jury. To z pewnością ogromna szansa dla tych grup, a zarazem spory zawód dla pozostałych, którym nie udało się tym razem… Poziom ćwierćfinału był wysoki i jeżeli już na tym etapie odpadło kilka dobrych kapel, to pomyślcie jak ciekawie będzie w finale. Czekam z niecierpliwością.

Jeżeli już jesteśmy w temacie festiwali, znamy kolejną gwiazdę specjalną, która pojawi się podczas tegorocznej Ostródy. Organizatorzy tej legenarnej imrezy, co roku starają się zaprosić zespół znany zza zachodnich, lub tak jak w tym przypadku wschodnich granic naszego kraju. W tym roku będzie to Jurij Szatunow, wykonawca legendarnego hitu „Biełyje rozy”. Będzie to z pewnością ciekawa alternatywa i pewnego rodzaju nowość.

Czy zachwycą płyty, które ukazały się na rynku? Od kilku dni nabyć można albumy zespołów Never, Marcus oraz Piękni i młodzi. Dwa pierwsze wydawnictwa ukazały się nakładem firmy Green Star i szczerze mówiac nie oczekiwałbym, by zawojowały one rynkiem. Prawda jest taka, że dziś potrzeba naprawdę czegoś sensacyjnego, by płyta się sprzedała i jako tako na rynku zaistniała. Tego można spodziewać się po albumie Pięknych i młodych. Zespół będący w tej chwili na topie wybrał odpowiedni moment, by pokusić się o debiutancki krążek. Hity „Niewiara”, „Kocham się w Tobie” czy „Chciałabym spać z Tobą” mówią same za siebie. Przypuszczam, że materiał jaki znalazł się na tej płycie nie odbiega wiele od singli, które do tej pory mogliśmy poznać. Sława jaką grupa osiągnęła dzięki programie Must Be The Music może nawet doprowadzić do tego, że album będzie w niedalekim czasie złoty. Tego oczywiście im życzę!

Sobie i pozostałym sympatykom muzyki disco polo życzyłbym także, by coraz częściej pojawiała się w mediach dotąd nam nieprzychylnych, bądź tych, które nasz gatunek traktowały jak powietrze. Tygodnik „Polityka” dołączył do zacnego grona wielkich gazet, które pokusiły się o wzmiankę dotyczącą muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej. Tak jak napisał kolega Gabriel Szczepański, „Coraz więcej mediów zaczyna zauważać i akceptować fakt, że Polacy kochają muzykę disco polo, jako najlepszą muzykę do wspólnej zabawy”. Cieszmy się zatem i radujmy. Jest dobrze!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s