Ciekawy debiut, premiery płyt, spadek formy Polo Tv, problemy z prawem zespołu Boombastic, Radek Liszewski znów bohaterem popularnego programu tv. Tak w skrótcie wygląda podsumowanie minionego tygodnia. Zapraszamy do zapoznania się z jej dłuższą formą.

Zanim zakończy się druga edycja Disco Star i na rynek muzyczny wybiegnie masa nowych, przeciętnych i niepotrzebnych zespołów, możemy na spokojnie skupić się na tych ciekawych debiutach. Do tej grupy oczywiście zalicza się formacja Vancouver, która swoim singlem „Chwile” dała nam pewność, że po tym projekcie możemy się wiele spodziewać. Dobrych zespołów, które zaczynają swoją przygodę  z disco polo jak na lekartwo, tymbadziej więc cieszą nas takie perełki ja ta. Oczywiście nie możemy chwalić dnia przed zachodem słońca, ale jesteśmy dobrej myśli. Piotrowi Dereckiemu i spółce życzymy powodzenia.

To także przydałoby się Polo Tv, które traci oglądalność… W porównaniu do zeszłego roku, udział w rynku stacji zmalał o 0,07 %. Komuś wydaje się to niewiele, w rzeczywistości może być to wiele mówiący znak. Mając na uwadze, że lada dzień startuje Disco Polo Music telewizji Polsat, włodarze Polo Tv będą musieli sporo się napocić, by odrobić poniesioną stratę i nie stracić pozycji na rzecz poważnego konkurenta.

Ciężkie chwile czekają też Piotrka i Jaśka z zespołu Boombastic. Byli tancerze grupy D-Bomb swoim debiutanckim singlem podzielili fanów muzyki disco polo na tych, którzy będą ich kochać i tych, którzy będą ich nienawidzić. Tych drugich było zdecydowanie więcej, gdyż utwór „Disco polo włącz” w ich wykonaniu pozostawił wiele do życzenia. Wrogów chłopakom napewno też przybędzie, bo jak twierdzi Bartek Padyasek – lider D-Bomb – „Disco polo włącz” to jego utwór, a tekst tej piosenki został przez nich bezprawnie wykorzystany i przypisany jako własna twórczość. Sprawa trafiła do sądu. Czekamy na rozwój sytuacji.

Po Marcinie Millerze przyszedł czas na Radka Liszewskiego. Po tym jak Agnieszka Włodarczyk w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” wcieliła się w lidera grupy Boys i wykonała jego hit „Jesteś szalona”. Tym razem to Paweł Tucholski będzie próbował swoich sił w reprertuarze disco polo i jak się można domyślać, zaśpiewa numer „Ona tańczy dla mnie”, wspomianego już Radka, czyli grupy Weekend. Ci, którzy zacierają już ręce i czekają na ten występ powinni nieco stonować… Prawdopodobnie tak jak w przypadku Agnieszki Włodarczyk, tak i teraz nie powinniśmy się spodziewać przedstawienia gatunku, piosenki i zespołu w pozytywnym świetle. Cóż… Szkoda tymczasem, że Polsat rusza wkrótce z nowym programem z tą muzyką, a tu śmieje nam się prosto w twarz…

Na koniec podsumowania wzmianka o premierach płyt. Na rynku ukazały się dwie składanki, „Przeboje polskich dancingów vol. 14” oraz „Discostacja 2014”. Nie lada gratka dla kolekcjonerów. Fanom Andre tymczasem polecamy jego drugi album pt. „Ale Ale Aleksandra”. Tytuł rzecz jasna nie mógł być inny, to przecież ta piosenka odniosła niewiarygodny sukces i wprowadziła Andrzeja Marcysiak do ścisłej czołówki tego gatunku muzycznego. Czy to pozwoli na osiągnięcie dużej sprzedaży płyty?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s