IWONA I PAWEŁ PODSUMOWUJĄ TYDZIEŃ

A w tym tygodniu podsumowania nie będzie! O! Oczywiście żartujemy, będzie, a w zasadzie już jest. Niestety miniony tydzień należał do bardzo ubogich jeżeli chodzi o ciekawe informacje, coś jednak postaraliśmy się napisać. Zapraszamy do lektury w tym przedświątecznym dniu.

Właśnie… Okres przedświąteczny, stąd też zespoły disco polo zasypały nas masą swoich propozycji muzycznych na Boże Narodzenie. Były autorskie utwory, były kolędy w ich wykonaniu – do wyboru do koloru. Trzeba przyznać, że ten rok pod tym względem był bardzo obfity i już dawno nie mieliśmy możliwości zapoznania się z taką ilością tego typu piosenek. Były oczywiście zarówno ciekawe, jak i mniej ciekawe produkcje. Były solowe produkcje, duety jak i projekt, w który zaangażowało się nieco więcej zespołów (Silesia Group). Nie sposób ocenić każdą z nich, jednak na wyróżnienie na pewno zasługuje Paweł Jasionowski z zespołuMasters, gdyż jego „Prezent” to prawdziwy rarytas. Teraz już zespoły mogą skupić się na lansowani numerów, ktore królować będą podczas sylwestrowych imprez.

Miniony tydzień to także premiera dwóch krążków, co ciekawe dwóch debiutujących zespołów. GrupaEKEA wydała album „Dla Was gramy”, zaś zespół Fajters (poprzednio nazywał się Fakers) wypuścił na rynek album „Jak mam to mam”. Co do pierwszego zespołu trzeba przyznać, że był to odważny ruch. W dobie czasów gdzie płyty cd praktycznie się nie sprzedają, wydaje ją grupa praktycznie na rynku nieznana. Nie liczmy, że będzie to przełomowy moment i ludzie ruszą do sklepów, by zakupić ów krążek. Płyta to jednak wciąż ciekawy upominek dla fanów i na koncertach będzie chodliwym towarem. Fajters… Zespół, który już nieco utkwił w pamięci słuchaczy muzyki disco polo. Sytuacja jednak podobna… Wiemy, że promocja albumu dopiero się rozpoczęła, ciekawi zatem jesteśmy efektu finalnego.

Tymczasem ciszę przerwało dwóch weteranów, ikony naszej rodzimej muzyki tanecznej. Marcin Miller, czyli grupa Boys oraz Marcin Siegieńczuk zaprezentowali utwory, które promować będą ich nowe płyty. Ciężko powiedzieć, czy pierwszy z panów nas zaskoczył… Piosenka, których w ostatnich czasach zespół prezentował nam wiele, sukcesu obiektywnie rzecz ujmując – nie przewidujemy. Jednak sympatycy twórczości zespołu bezwzględnie sprawią, że utwór ten będzie cieszył się niemałą popularnością – szkoda, że tylko za sprawą nazwy BOYS, która nadrabia za czasy „odgrzewanych kotletów”. Dobrze, że artysta, który wylansował mega hit „Jesteś szalona” pamięta o swoich fanach. Dla tych prawdopodobnie będzie to pierwsza zima od wielu lat, gdzie Boys nie wyda nowego albumu. Pan Siegieńczuk tymczasem w swoim nowym utworze z przymrużeniem oka zaśpiewał o… niczym. Nie dziwi nas fakt, że podszedł do tej problematyki bardzo profesjonalnie. Nawiązując do programu „Profesorre ToplaLala”, w którym ocenia jakość utworów i treści jakie niosą, przedstawił jak to mniej więcej wygląda. Oczywiście w swoim dobrym stylu. Patrząc także na brzmienie możemy się spodziewać dobrej tanecznej płyty, takiej na jaką fani Marcina czekają od dawna!

16 lat miałaś gdy, pierwszy raz… Ekhm… Tak śpiewał Bobi w swoim największym przeboju. 16 lat stuknęło tymczasem grupie Two Boys, trzeba przyznać, że całkiem niezły staż. Paweł Zawiejaprzygotował z tej okazji prezenty dla swoich fanów. Trzeba przyznać, że po chwilowej ciszy, znów staje się być o nim głośno. My jako redakcja życzymy mu zdrowia, sukcesów i kolejnych wielu lat na scenie. Mamy też nadzieję, że za dwa lata będziemy bawić się razem na osiemnastce…

Iwona Baran, Paweł Pieniążek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s