IWONA I PAWEŁ PODSUMOWUJĄ TYDZIEŃ

Jaki dziś mamy dzień? Poniedziałek! Co w poniedziałki przygotowują dla Was Iwona Baran i Paweł Pieniążek? Podsumowanie tygodnia! Tak, kolejny zbiór najważniejszych wydarzeń z przeciągu ostatnich 7 dni. Co się wydarzyło i co o tym sądzimy? Zapraszamy serdecznie do lektury!

Na początek dość ciekawie. Bo oto znany muzyk, który słynny jest z mówienia tego, co myśli i nie zawsze jest to miłe dla adresata, stanął w obronie muzyki disco polo! Kto? Zbigniew Hołdys! Jest to chyba pierwszy taki przypadek, by osoba z takim doświadczeniem i autorytetem oficjalnie na łamach poważnego pisma (Newsweek Polska) – stwierdziła, że Polacy nie powinni wstydzić się swojej muzyki tanecznej. Osoba po której chyba się tego nie spodziewaliśmy zrobiła milowy krok ku temu, by nasz rodzimy gatunek traktowano na równi z innymi. Podejrzewamy, że to nie ostatni taki komentarz. To dopiero początek! Nie oszukujmy się… PróczMarcina Najmana (tego… kim on jest?) i Kasi Bujakiewicz są celebryci, którzy słuchają disco polo, ale do tej pory nikt o tym otwarcie nie mówił. W stacjach telewizyjnych, a właściwie za kulisami, gdzie wzrok i słuch widza nie sięga aż huczy burzliwa dyskusja na ten temat. Wielu pracowników przyznaje się do słuchania disco polo, ale nie wypada im się obnosić z tym faktem. Czas zatem to zmienić…

Tak jak zmieniło się podejście stacji radiowych. Disco polo opanowało tym razem antenę Radia Vox Fm. To co kiedyś wydawało się mało osiągalne nawet w czasach, gdy w Esce puszczano „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend, stało się faktem. Radio Lublin, Radio Kielce, Radio Plus i tym samym Radio Vox Fm, nie wspominając o pozostałych nadawcach stawiają na to, co Polacy kochają – disco polo. Sukces Polo Tv dał ku temu zielone światło i już w tym momencie powinniśmy odliczać miesiące do startu ogólnopolskiego radia, które emitować będzie 24 godziny na dobę utwory zespołów nurtu tak powszechnie krytykowanego. Mamy nadzieję, że gatunek ten nie przeje się zwolennikom, bo chyba nie takiego rezultatu oczekujemy. Wszystko z umiarem i właściwym podejściem do sprawy jest jak najbardziej wskazane.

Czy krytyka spotkała w tym roku św. Mikołaja? My byliśmy bardzo grzeczni, ale o swoich prezentach nie chcemy mówić… Prezenty rozdawał nie tylko ten sympatyczny pan ubrany na czerwono. Wydawnictwo muzyczne Poparazzi dokładnie szóstego grudnia wypuściło na rynek swoją nową składankę zatytułowaną „Disco polo granie vol. 1”. Jak widać płyta cd nie przeszła jeszcze do lamusa i są firmy, które na nie stawiają. Wiadomo, że nie chodzi o zarobek… Właśnie, o co więc chodzi? O promocję? Tegoroczny rynek wydawniczy należy chyba do najuboższych od kilku dobrych lat! Nie ma się co dziwić, w dobie internetu i mp3, które od dawna pozbawiły wydawców zysków ze sprzedanych płyt, nagranie takowej nie ma wielkiego sensu. Coraz modniejsze stają się za to sklepy z legalnymi plikami mp3. Wydaje się nam jednak, że i to nie przejdzie na dłuższą metę…

„Ona tańczy dla mnie” po angielsku?! Przeróbek tego mega hitu jest od chol… Dużo, bardzo dużo! Powstawały już wersje w różnych językach, tymczasem jak oficjalnie poinformował Radek Liszewski – lider i wokalista zespołu Weekend –  zrealizowany zostal teledysk do angielskiej wersji jego utworu. Tekst pisał sam Jenson Vaughan, który współpracował min. z Madonną, Snoop Doggiem i Arminem van Buurenem. Ciekawi jesteśmy efektu końcowego. Czyżby szał na ten utwór znów miał zapanować? Tak gwoli scisłości – Radek jest doceniany zagranicą i ma możliwość współpracować z osobami, które na rynku muzycznym niewątpliwie znaczy wiele. Może to już wreszcie czas, aby Polacy obudzili się ze snu i doceniali polską muzykę taneczną? Co kraj, to obyczaj, jednak nie pozostawajmy daleko w tyle za….. innymi. Mamy XXI w. – stagnacje pozostawmy w innych dziedzinach naszego życia, w końcu, na niektóre nie mamy wpływu, a na zmiane poglądów – zdecydowanie tak.

Iwona Baran, Paweł Pieniążek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s