IWONA I PAWEŁ PODSUMOWUJĄ TYDZIEŃ

Ubiegły tydzień przyniósł nam wiele radości, rozczarowań również. Równowaga musi być zachowana. Szkoda, że wystąpiła taka dysproporcja w tym, co jest właściwe i podparte rzetelnym informacjami, a tym, co nieuzasadnione i czasem wyssane z palca. Zacznijmy może od przyjemniejszych wieści.

Debiuty to kategoria, którą większość fanów disco polo – szczególnie tych wielbiących starsze brzmienia – unika jak ognia. Nie bez powodu. Na szczęście są zespoły, które łamią wszelkie stereotypy i mimo małego doświadczenia na scenie udowadniają, że czują się na niej jak ‘’ryba w wodzie’’. Dodatkowo należy podążać za modą i kierować się tym, co publiczność oczekuje, a ona definitywnie w większości stawia na nowoczesne brzmienie. Takie właśnie serwują nam panowie z Power Boys oraz Marioo. Dwa debiuty w ciągu jednego tygodnia i trzeba przyznać, że dwa całkiem udane. Początek zapowiada się obiecująco, jednakże jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni, czekamy na kolejne produkcje. Jednocześnie życzymy powodzenia.

W branży muzycznej, jak w życiu. Nie zawsze zgadzamy się ze wszystkimi w każdej kwestii, zdarza nam się ustępować, ale czasem nie pozostaje nam nic innego, jak złożenie broni i zaprzestanie ciągłych konfliktów. Tak być może było w przypadku zespołu D-BOMB. Nie do końca są znane przyczyny rozpadu dotychczasowego składu, jednak Bartek Padyasek ostatecznie zakończył współpracę z Janem iPiotrem. Domniemywać możemy, że panowie mieli zupełnie inną wizję wizerunku zespołu. Poza tym, poróżnić mogły ich też plany na przyszłość, wszelakie obiekcje związane z kontynuowaniem tego, co jak dotąd przynosiło im sławę i pieniądze. Tego nie wiemy. Co ciekawe jest to kolejna zmiana składu w tej legendarnej grupie i dokonuje się jej regularnie co parę lat… Taka taktyka? Fanom Jaśka i Piotrka na pocieszenie powiemy jedynie, że ich poprzednicy – Marcin Niewiadomski i Jacek Muszyński z powodzeniem tworzą dziś zespół B-Qll. Podejrzewamy, że oni na tym polu sukcesu nie osiągną. Co jak co ale na showmanów to się nie nadają i czasami przykro było patrzeć jak męczą się na scenie. Co będzie dalej w zespole D-Bomb? To czas pokaże.

Czas pokaże także jaka będzie przyszłość Radia Plus, które wykazało podobną postawę względem propagowania muzyki disco polo. W Opolu nie mogli pogodzić się z fakem, że na antenie stacji można posłuchać polskiej muzyki tanecznej. Jak widać są jeszcze miejsca w naszym pięknym kraju gdzie brak tolerancji przyprawia o ból głowy. Jest to jednak postawa typu „Nie, bo nie i już” i bardzo dziwi gdyż od momentu wprowadzenia do ramówki disco polo, Radio Plus zanotowało wzrost słuchalności w skali całego kraju z 0,9 % do 4,9%. Polska mentalność dała znać o sobie po raz kolejny.

Wielokrotnie zwolennicy polskich tanecznych rytmów zarzucają wokalistom brak profesjonalizmu związany z cover’owaniem piosenek. Nic w tym strasznego dopóki nie dochodzi do – nazwijmy rzeczy po imieniu – plagiatu. Wydawnictwo Folk oświadczyło, że piosenka Hej Ty mi graj zespołu Crazy Boysjest plagiatem piosenki Za Twym oknem autorstwa K. Jarosiewicza oraz J. Kołodziejczyka. Kolejna mała aferta po tym jak zespół Skalar’s pogrążył się w Rosji. Podejrzewamy, że na tym się nie skończy i to dopiero początek walk o swoje.

Oliwy do ognia pozostając w tematyce folku dolał Donatan udzielając wywiadu w popularnym śniadaniowym programie. Polska muzyka taneczna to niewątpliwie nasz atut, czego większość Polaków do końca życia chyba nie zrozumie. Do tego grona również zalicza się w/w wspomniany producent muzyczny, który jest oburzony porównaniem jego utworu My Słowianie do utworów disco polo.  Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie – dokładnie tak można zobrazować atak na środowisko disco polowe wypływający z ust Donatana.

Iwona Baran, Paweł Pieniążek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s