IWONA I PAWEŁ PODSUMOWUJĄ TYDZIEŃ

Kolejny tydzień za nami, czas zatem na kolejne podsumowanie. Podczas ostatnich dwóch poniedziałków narzekaliśmy na niezbyt wysoką ilość zdarzeń, które warto byłoby umieścić w naszym tekście i tym samym podsumować. Dziś już jesteśmy nieco badziej zadowoleni. Z czego? Zapraszamy do lektury!

Radek Liszewski znów pojawił się w studiu Dzień Dobry TVN. Liderowi grupy Weekend towarzyszyła małżonka Dorota, która dość nieśmiało odpowiadała na pytania prowadzących, potwierdzając tym samym, że parcie na szkło i chęć bywania na salonach nie jest jej marzeniem. Państwo Liszewscy opowiedzili nieco o swoim życiu prywatnym, ale też by nie było tak miło – padło pytanie na temat wypadku jaki przydarzył się Radkowi podczas realizacji programu motoryzacyjnego dla Polo Tv. Trzeba przyznać, że twórca hitu „Ona tańczy dla mnie” zachował zimną krew i z czystym spokojem opowiedział o tej nieprzyjemnej sytuacji. Brawo – klasa i styl, cały Radek. Uwieńczeniem jego wizyty w studiu było wykonanie utworu „Zakochani wciąż jak nikt”.

IV edycja Disco Hit Festiwalu Kobylnica zbliża się wielkimi krokami. Nie jeden zespół marzy, by wystąpić na tej jednej z największych imprez muzycznych w Polsce. Dzieło Agencji Artystycznej Feniks i miejscowej gminy to istny ewenement – mało któremu fesitwalowi w ciągu trzech lat udało się tyle osiągnąć i wyrównać marce imprezom z nieco większym stażem. Poziom zespołów biorących udział w wydarzeniu z roku na rok się zwiększa. Cieszy nas niezmiernie fakt, że osoby odpowiedzialne za formacje reprezentujące swoje propozycje jako jedni z nielicznych podjęli się próby selekcji grup disco polo. Ale do rzeczy… Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń zespołów. Ci, którzy przez ostatnie lata wahali się, czy brać w tym udział bądź też nie dostali szansy od organizatorów mają teraz okazję, by powalczyć o występ na scenie w Kobylnicy. W tym roku spodziewać możemy się tam nawet 50 tys fanów z całej Polski!

Tymczasem ostatnio jeden z naszych czytelników zaapelował o powstanie radia, które non stop grałoby muzykę disco polo. Wydaje się to być zrozumiałe, że jedna w tygodniu audycja min. w Radiu Kielce czy przeplatanie piosenek disco polo z pozostałymi gatunkami w Radiu Plus to może być mało. Zwłaszcza, że Polo Tv zdało sprawdzian i doskonale radzi sobie nadając niemal non stop polską muzykę taneczną. Dodatkowo pasmo muzyczne jest przeplatane programami rozrywkowymi też skupionymi głownie w tematyce disco polo. Podobno są plany, by już niebawem takowe radio powstało… Tymczasem Radio Vox przymierza się do wprowadzenia disco polo do swej ramówki. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Wydaje nam się, że to tylko kwestia czasu, gdy normalną rzeczą będzie puszczanie takiej muzyki na antenie. Pytanie tylko czy tego dożyjemy?

Jako, że nasza redakcja jest dość młoda ma na to szansę – szczególnie my (tak, podkreślmy, że jesteśmy w niej najmłodsi, niech Ci starsi mają zmartwienie). Z tego też względu możemy nie pamiętać czegoś takiego jak Gala Muzyki ChodnikowejTVP Rozrywka dała nam możliwość zobaczenia jak to w tamtych czasach wyglądało. Klimat lat 90. i muzyki której wówczas jeszcze nie nazywano disco polo… Naszym starszym kolegom z redakcji i za pewne wielu fanom zakręciła się łezka w oku. Z taką historią każdy szanujący się słuchasz powinien się koniecznie zapoznać!

Gwiazd było wówczas kilka – jednak ilość przekładała się na jakość. Dziś niestety nie możemy tego powiedzieć… Telewizja ITV daje szansę początkującym zespołom, by zainstnieć na rynku… Szkoda, że w obliczu braku kontynuacji programu Disco Star, który zalał rynek masą kiepskich zespołów znikąd, kolejna stacja chce otworzyć drzwi takim właśnie zespołom. Bylibyśmy spokojniejsi gdyby była to rzeczywiście ostra i rzetelna selekcja ludzi, którym na dobru naszej muzyki zależy. Z przykrością jednak musimy stwierdzić, że układy i znajomości wygrywają z prawdziwym talentem, ale do tego przyzwyczaiło nas już życie codzienne. Przy okazji programu stacji Polo Tv przekonaliśmy się, że z tym jest bardzo ciężko…

Czy ciężko będzie też przędło się teraz właśnie najpopularniejszemu kanałowi muzycznemu w Polsce? Wystartowała telewizja Power TV, której  50 procent ramówki ma zajmować polska muzyka rozrywkowa. Sam fakt, że stoi za nią firma Michał Winnicki Entertainment, produkowała programy dla takich gigantów jak Polsat, TVP, TVN, TV 4, Discovery, Disney, TV Biznes czy TVR. Prócz muzyki Power TV serwować ma programy tematyczne – min. o grach komputerowych, sportach wodnych i ekstremalnych. Czyli takie wszystko i nic… Ktoś widocznie podłapał pomysł, że dzięki disco polo można zarobić niemałe pieniądze i wcale to nie ujmuje w godność. Twierdzenie to diamteralnie się zmieniło – wcześniej to był wstyd – i zbyt krótki czas upłynął, by móc uwierzyć w tak nagłą zmianę. Myślimy, że konkurencja może spać spokojnie, jednakże fakt wsparcia nowej telewizji przez TVN może dawać nadzieje na pewien sukces.

Iwona Baran, Paweł Pieniążek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s