IWONA I PAWEŁ PODSUMOWUJĄ TYDZIEŃ

Poprzedni tydzień ilością niesamowitych zdarzeń nie powalił nas w prawdzie na kolana, jednak nie był aż tak ubogi by nie móc czegokolwiek z niego wykrzesać. Zaczynamy!

Zespół Classic został zaproszony po raz kolejny do programu „Rozmowy w toku”. Czymże dla artystów muzyki disco polo jest promocja w tego typu programach rozrywkowych? Bezapelacyjnie stwierdzamy – niczym. Chęć zaistnienia przez młode zespoły mnie nie dziwi, w końcu dla nich to idealny start, ale weterani, ba!, bardzo zdolni i grający od wielu lat muzycy nie potrzebują przecież takiego rodzaju eksperymentów. Z pewnością bylibyśmy innego zdania, gdyby stacja emitująca cykl „Rozmowy w toku”nie ośmieszała w nim artystów i nie próbowała na siłę udowadniać, że mimo wszystko to i tak złe. Co ciekawe wiele zespołów na swoich Facebookach apelowało do fanów, by wzięli oni udział w nagraniu programu. Podobno stacja zmieniła swoje podejście do muzyki disco polo i teraz będzie to wyglądało zupełnie inaczej… Mam nadzieję, że po emisji odcinka nie będziemy musieli gratulować co niektórym naiwności…

Za nami również komercyjne święto Halloween zaczerpnięte z kultury zachodu. Trupie czaszki, wymalowane twarze, dynie z wyciętymi elementami tworzące całkiem upiornie wyglądające twarze to tylko namiastka tego strasznego święta. Klub Explosion (Warszawa) oraz Scorpio (Wnory Wiechy)postanowili z tej okazji stworzyć imprezę halloweenową z uwzględnieniem udziału zespołów grających polską muzykę taneczną. Podejrzewamy jednak, że nie są to jedyne przypadki. Disco polo nadaje się bowiem do zabawy przy każdej okazji.

W ubiegłym tygodniu to właśnie sprawa dotycząca praw autorskich do piosenki Sklara’s – Hymn singlawywołała największą burzę i nieprzerwaną po dziś dzień dyskusję. Ich twórczość, czy jednak kogoś innego? Zaczerpnięta, czy stworzona od początku do końca przez autora? Trudno nam stwierdzić, gdyż sam autor nie do końca potrafi nam na to pytanie odpowiedzieć. Miernie wyglądające próby wytłumaczenia się Natalii w programie Говорим и показываем ostatecznie przyniosły ułaskawienie w jej oczach dla polskiego zespołu. Daniel i Grzesiek z Rosji prócz sporej ilości strachu i wstydu przywieźli nowy teledysk i pewną przestrogę dla kolejnych grup zamierzających nagrać cover.

Radek Liszewski z zespołu Weekend często powtarzał, że chciałby stworzyć własną płytę z kolędami, to było jedno z wielu marzeń twórcy hitu „Ona tańczy dla mnie”, które ciągle musiał odkładać na późniejszy moment. Nareszcie stało się! Płyta nosi tytuł „Święta z Radkiem” i zawiera 10 najpopularniejszych polskich kolęd. Jak się domyślamy to dopiero początek zapełniania rynku kolędami w wykonaniu zespołów grających ten gatunek. Wokal Radka jest jednak tak miły dla ucha, że na pewno wyróżniać się będzie wśród pozostałych.

Za tydzień czeka na Was kolejne podsumowanie tygodnia i mamy ogromną nadzieję, że będzie mnóstwo tematów do dyskusji. Wszelkie Wasze sugestie są mile widziane.

Iwona Baran, Paweł Pieniążek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s