IWONA I PAWEŁ PODSUMOWUJĄ TYDZIEŃ

Clipboard01Zapraszam serdecznie do przeczytania pierwszego artykułu z publicystycznego cyklu DiscoPortalu, który prowadził będę razem z Iwoną Baran, kobietą z którą w kwestiach o których będziecie czytać (i nie tylko) zgadzamy się jak stare dobre małżeństwo. Zaczynamy!

Początek minionego tygodnia był nieco ospały. Dopiero w czwartek zaczęło się dziać i być ciekawie. Tematem numer jeden ostatnich dni wydaje się bowiem wizyta Sławka Świerzyńskiego w programie „Tak czy nie” emitowanym przez Polsat News.

Kolejny raz podjęto dyskusję o muzyce disco polo – jej jakości, fenomenu, powrotu i tego czy Polacy powinni się jej wstydzić. W fotelu na przeciw liderowi zespołu Bayer Full stanął jeden z największych przeciwników polskiej muzyki tanecznej, krytyk Robert Leszczyński, doskonale znany jako juror programu Idol. Generalnie po „Mopmanie”, który swoje pięć minut ma już za sobą, nie można było spodziewać się przychylnego zdania o disco polo. Tak też było. W oczy jednak rzuciła się jeszcze jedna bardzo istnotna rzecz… Totalny brak argumentów, brak pomysłu na wypowiedzi, ogólne zdenerwowanie i niepewność. Sławek rozłożył swojego kolegę (?) na łopatki pod każdym względem. Inteligencja oraz stosowność i łatwość wypowiedzi, w które wręcz chamsko mieszał się Leszczyński pokazała całej Polsce to dobre i właściwe oblicze naszej muzyki. Nie sposób było również nie zauważyć, że Sławomir Świerzyński w tym wywiadzie zyskał sprzymierzeńca, gdyż prowadzący był przychylny jego argumentom i to właśnie one zdecydowanie przekonywały go do stwierdzenia słuszności po stronie muzyka disco polo. Miejmy nadzieję, że nasze społeczeństwo choć na chwilę zapomniało o tym kim jest Tomasz Niecik... Dziękujemy Polsatowi za zaproszenie do programu odpowiedniej osoby.

Tymczasem panowie mam do Was pytanie… Który z Was chciałby jeszcze przed trzydziestką wstrząsnąć światem? Podejrzewam, że większość z Was. Takie wyróżnienie jednak dosięgnęło Pawła Jasionowskiego z zespołu Masters. Magazyn CKM sporządził listę „30 mężczyzn, którzy wstrząsnęli światem, zanim skończyli trzydziestkę”. Młody chłopak, który kilka lat temu przebojem wdarł się do ścisłej czołówki zespołów grających ten gatunek, znalazł się obok takich gwiazd jak Skrillex, Justin Bieber, Sebastian Vettel, Robert Lewandowski, Edward Snowden, Mark Zuckerberg… Przeczytacie o tym w listopadowym numerze. Paweł Jasionowski to dobrze rokujący artysta muzyki dance i disco polo, ale stwierdzenie, że wstrząsnął on światem jest wyssane z palca i niebotycznie przesadzone. Miło, że media zauważają go mimo pewnego rodzaju przypiętej łatki, ale obawiam się, że to wyróżnienie uniesie jego głowę pod same niebiosa i ‘’chłopak do nas w całości już nie wróci’’… Swoją drogą Tomasz Niecik również wstrząsnął światem, więc dlaczego go tam nie ma? Ciekaw jestem jakimi kryteriami się kierowali się nasi koledzy po fachu z troszkę bardziej znanego czasopisma…

Skoro tak już jesteśmy w temacie gazet. Rzekomo największa gazeta w PolsceFakt – która na codzień dostarcza nam niesamowite historie opowiadające o czajnikach grozy czy o tym jak kurz może złamać rękę, obchodzić będzie swoje 10 urodziny. Na specjalnej gali organizowanej z tej okazji wystąpić ma zespół Weekend. Mimo, że to utwór „Jesteś szalona” został wybrany hitem wszczechczasów przez telewidzów Polo Tv, to właśnie Radek Liszewski i spółka przejęli wiele obowiązków zespołu Boys i Marcina Millera – dotychczasowego numer jeden w muzyce disco polo. Stąd też właśnie udział w tej imprezie twórcy mega hitu „Ona tańczy dla mnie”. Widocznie wielka sielanka oraz kraina mlekiem i miodem płynąca ujrzy swój kres i zespół Boys w końcu musi zacząć działać i walczyć o swoich fanów nowymi propozycjami, bo konkurencja niewątpliwie oczekuje zajęcia zaszczytnego pierwszego miejsca w rankingu najpopularniejszego zespołu grającego polską muzykę taneczną. Formacja Weekend zostawiła daleko w tyle wszystkie pozostałe zespoły z nurtu i nie zamierzają złożyć broni, a efekt tej ciężkiej pracy jest doceniany coraz częściej przez mass media i publiczność z całego świata.

Na dobry koniec tygodnia uczestniczyliśmy w imprezie urodzinowej zespołu Emer. Panowie z Rzeszowa istnieją na rynku dopiero rok, a już zdołali zapisać się w pamięci sympatyków muzyki disco polo, oraz zniechęcić do siebie sporo konkurencyjncyh zespołów, o czym świadczą min. Wasze komentarze na DiscoPortalu. My w Iguanie bawiliśmy się przednio o czym już niebawem przekonacie się na łamach programu Disco Tour w telewizji ITV. O nas również będą mówić!

Iwona Baran, Paweł Pieniążek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s