Gdy zwycięzca nie jest tylko jeden…

Clipboard01Patrząc na historię innych programów, które szukały talentów i jak się później okazało – tym nie potrzebne było zwycięstwo, by wkroczyć i zaistnieć na rynku, było do przewidzenia, że uczestników Disco Star czeka podobny los. Pierwszy, historyczny talent show, w którym Paweł Jasionowski (Masters), Shazza , Grzegorz Halama i Marcin Miller szukali nowych gwiazd disco wygrał zespół Jago Young, ale czy aby na pewno w tej chwili może mówić, że zostawił wszystkich w tyle?

Pierwsza myśl, pierwsze wyobrażenie na temat poszukiwań nowej śpiewającej gwiazdy do rzecz jasna Idol. Pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. I jak to bywa przy tego typu programach, najbardziej pamiętamy tą pierwszą edycję. Zwyciężyła Alicja Janosz, przed którą otworzyły się drzwi do wielkiej sławy. Otworzyły, ale najwidoczniej młoda Ala je pomyliła, bo tylko przez chwilę świeciła najjaśniej. Jak się później okazało to pozostali uczestnicy (Szymon Wydra, Ewelina Flinta, Ania Dąbrowska i Tomek Makowiecki) wypłynęli na szerokie wody i wciąż utrzymują swój dobry poziom.

Zwycięzca zatem może być tylko jeden – otrzymuje ten szlachetny tytuł „Najlepszego”, a w przypadku Disco Star kontrakt na wydanie płyty z Lemon Records i gwarancję występu na jednym z dużych discopolowych festiwali. Ale, wybić i zabłysnąć może tak na prawdę każdy… Naszym niechlubnym gwiazdorem stał się Disco Misiak. Na prawdę nie wiem co w głowie siedzi temu chłopakowi, ani z jakiej galaktyki do nas przyleciał, ale dorobił się już teledysku (niektórzy twierdzą, że to teledysk…) i fan page’u na Facebooku. Pośmiać się można, ale przykład Kuby przekracza już granice dobrego smaku i potwierdza, że w stadzie znajdzie się zawsze jakaś czarna owca.

Tych w Disco Star było wiele, na szczęście wróciły do stada i jest o nich cicho. Tymczasem mamy już teledysk Mariusza Sobczyka, prężnie zaczyna działać zespół Soleo („Słodko słodka”), podejrzewam że z kopyta ruszy Piotrek Wiszowaty – notabene znany już min. z utworu „Mała”. eXelent, Jacek Gwiazda, wiem że niebawem usłyszymy coś od finalistów – Respect i Talisman. Wiem, że to nie koniec listy… Niebawem wszyscy zapomną, kto tak na prawdę zwyciężył w Disco Star.

Tym bardziej, że wedle tego co powiedział mi Marcin Miller, szykuje się druga edycja. Tylko po co? Nie miałbym nic przeciwko, gdyby program spełniał swoją rolę. Tymczasem ja zamiast gwiazd, w głównej mierze i w większości widziałem grupę przeciętniaków, których zresztą na rynku nie brakuje… Po kolejnej edycji spodziewam się tego samego. Czy jest to nam potrzebne? Czy ten rynek zawalony takimi zespołami jest gotów przyjąć kolejne? Disco polo zaczyna sobie nie radzić z tym wszystkim. Efekt jojo – rok 2002. Lada moment to wszystko szlag trafi, ale wierzę, że zostaną najlepsi. Przynajmniej na chwilę.

7 uwag do wpisu “Gdy zwycięzca nie jest tylko jeden…

  1. Popieram wypowiedź autora. Pełno jest tego typu na rynku zespołów i starczy ich już. Ciekawym przykładem by się wybić bez udziału w takich programach są after party i night lovers

  2. Stacja na literkę „P” lansuje ciągle jedne i te same „gwiazdy”-Boys,Masters,Jorrgus,Etna i tak na okrągło.Co program to jedni i Ci sami prawie goście. A przecież jest wiele fajnych na poziomie zespołów z klasą,które można zaprosić ,zaprezentować( New Collective, Setus, Beat Magic, legendarny i z klasą do dziś Top One,który nie pcha się na świecznik,czy też parę innych kapel stricte zwiazanych z nurtem-Imperium, Maxel)

  3. Zgadza się, powinna być jakaś selekcja, bo jak będzie się wrzucać do jednego disco polowego worka np.Power Play i tego śmiesznego Disco Misiaka to koniec tej muzyki jest bliski, przynajmniej medialnie, ale z drugiej strony myślę że nawet gdyby nie była ona obecna w TV to i jak tak przetrwa w internecie. W końcówce lat 90 zaczął się kryzys bo też powoli był przesyt kapel, ale nie było wtedy takiej promocji jaką jest np. YouTube. Reasumując stwierdzam że najlepsi i tak przetrwają w czasach blasku i kryzysu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s