Weekendomania czyli „Ona tańczy dla mnie”

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości jaki utwór rządzi tego lata to chyba siedział przez trzy miesiące w zamkniętej na cztery spusty piwnicy i układał kostkę rubika. To jak Polacy bawią się i pozytywnie odbierają utwór „Ona tańczy dla mnie” formacji Weekend porównuje się nawet do fenomenu „Szalonej” Marcina Millera i grupy Boys. Ja sam osobiście nie mogę wyobrazić sobie godziny bez kilku replay’ów, przez co gdy sięgam po telefon moi znajomi odruchowo już zaczynają śpiewać „Ja uwielbiam ją…”.

Na przebój przepisu nie ma. Jako, że wspomniany Miller jest o to pytany w każdym wywiadzie, to właśnie za każdym razem możecie to usłyszeć, tudzież przeczytać. Ciężko się z tym niezgodzić. Często zdarza się, że utwór po którym zespół spodziewał się najmniej, odnosi największy sukces. I na odwrót. Nie ma na to zasady. Nie ma jakichkolwiek zależności. Piosenka musi mieć „to coś”, czego od lat brakuje w utworach wielu wielkich gwiazd muzyki disco polo. „Ona tańczy dla mnie” przerywa tą żenującą passę i po blisko czterech miesiącach od premiery staje się mega hitem wykraczającym poza krąg fanów disco polo.

– Ta piosenka zawiera wszystkie skladniki potrzebne do sukcesu – diabelnie chwytliwa melodie, wpadająca w glowę nowoczesna aranżacje i uniwersalny tekst. Jest to jedna z nielicznych ostatnio propozycji disco polo, która nie sili się na powtarzanie znanych schematów tylko wprowadza coś nowego. Jest to też propozycja typowa dla Wekendu. Można powiedzieć, że charakterystyczny dla tego zespołu styl doprowadzony do perfekcji – mówi Marek Chojnowski, dziennikarz DiscoPortalu.

Trudno się z tym nie zgodzić… Prawie cztery minuty lekkiej i wpadającej w ucho muzyki. Co ciekawe tylko jedna zwrotka. Tekst nietrudny, lecz posiadający sens, ale co najważniejsze łatwo przyswajalny. Świetny i orginalny wokal Radka Liszewskiego – sprawcy całego zamieszania. Całość to bowiem jego dziecko, a jak się okazuje chyba najlepsze w całej historii grupy, której rzecz jasna hitów nie brakuje (min. „Za miłość mą”, „Najarana Anka”, „Warkocze Ilony”, „Teraz mnie to wali”).

W tej chwili nie boję się stwierdzić, że w Polsce zapanowała Weekendomania. Sam zespół nie ma już praktycznie wolnych terminów koncertowych do stycznia! Może przebierać ofertami i żonglować stawkami. Wolno im. Teraz to oni dyktują warunki, a w tej chwili nie ma chyba klubu, który nie chciałby zaprosić do siebie Radka i spółkę. Telefon się urywa, a to, co w tej chwili dzieję się na koncertach przechodzi wszelkie pojęcie. Weekendomania trwa.

„Ona tańczy dla mnie” słychać wszędzie. Grupa dostała zaproszenie do dwóch programów w dwóch dużych stacjach telewizyjnych. O tym jednak mówić jeszcze nie mogę. Istotne, że „Ona tańczy dla mnie” to prawdziwy mega hit, a zespół Weekend będący od lat w czołówce najlepszych grup disco polo staje się najlepszym reprezentantem tego nurtu, na co rzecz jasna zasłużył!

Tak, więc jeszcze raz… „Ja, uwielbiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie…”

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Weekendomania czyli „Ona tańczy dla mnie”

  1. A dla mnie ta piosenka ze wszech miar nie zasługuje na miano przeboju lata. Dziwne są gusta publiczności. Ja w tym utworze nie widzę ani melodii, ktora mogłaby porwać tak jak porywały choćby piosenki Wolność, czy Jesteś szalona, ani tekstu (choć to akurat artystom disco polo wybacza się od wielu lat. Jeżeli to jest przebój to tylko grupy pijanych imprezowiczów, którym w zasadzie jest wszystko jedno co zagrają, byleby można się powyginać w rytm piosenki.
    Szkoda, bo umykają gdzieś takie perełki, jak choćby propozycje zespołu Akcent z ostatnich festiwali w Ostródzie (choć Zenek Martyniuk jest tutaj nie bez winy, bo teledyskiem nie uraczył nas już od ładnych paru lat, o płycie nawet nie wspominam).

  2. jeśli za 15 lat każdy będzie umiał zanucić ten utwór tak jak teraz „Szaloną” to będzie można uznać, że te hity są sobie równe i zdaje mi sie, że tak właśnie będzie ;D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s