Podsumowanie roku: Naj.

Rok 2011 za nami. Pasuje zatem go troszeczkę podsumować. Jako, że my zajmujemy się muzyką disco polo, podsumujemy go na discopolowo. Przez ostatnie 12 miesięcy sporo się wydarzyło, więc będzie o czym pisać. Podsumowanie to jednak chciałbym podzielić na pewne części/etapy. Najpierw chciałbym wybrać wszystko co „naj”. Następnie przybliżyć i lekko ocenić płyty wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, by w końcu w ostatnim felietonie  zadać i odpowiedzieć na pytanie: Jaki był to rok?. Przejdźmy zatem do rzeczy.

Płyta roku: Megam „Zasada przyciągania”

Tak jak przeczytacie w kolejnym felietonie, na miano najlepszego albumu zasłużył krążek Marka Kozłowskiego. Zespół dojrzał i nagrał na prawdę dobry album, który musi się podobać. To już nie jest Megam z pierwszej płyty. To jego nowe, świetne oblicze. Zespołowi gratuluje, słuchaczom polecam.

Teledysk roku: Long & Junior „Kocham Cię”

Nowe produkcje Longa & Juniora powalają na ziemię. I co najlepsze nie chodzi tylko o produkcje muzyczne. Najlepszym dowodem na to jest klip do utworu „Kocham Cię”, który zapowiada nową płytę tego duetu. Teledysk to nie tylko kawał dobrej roboty od strony technicznej, ale i także merytorycznej. Ciekawa, zabawna historia, która świetnie pasuje do piosenki. Brawo panowie!

Zespół roku: Junior

Zespół powrócił w świetnym stylu. Nie chodzi tu jednak o powrót do grania, bo bracia Popławscy od kilku lat nie schodzą ze sceny i bez przerwy koncertują. Chodzi tu o powrót wydawniczy, powrót z nowymi genialnymi piosenkami i teledyskami. Na nową płytę czekaliśmy przeszło trzy lata. Czekanie się opłaciło, a samo w sobie może nie było aż tak uciążliwie, gdyż co jakiś czas w Internecie pojawiały się utwory, które zwiastowały nowy album. Bez wątpienia rok ten należał do Tomka i Marcina.

Hit roku: Impuls „Seksualnie Niebezpieczna”

Cóż z tego, że cover do którego discopolowcy zdążyli nas już przyzwyczaić. Piotrek trafił w odpowiedni moment, by nagrać polską wersję „Seksualnej” grupy Mirami. Do zespołu Impuls starały się dołączyć inne nagrywając swoje „Seksualne”, niestety z marnym skutkiem oczym świadczą statystyki. W chwili obecnej chyba żadna wersja nie cieszy się taką popularnością jak ta Impulsu.

Wydarzenie roku: Start Polo TV

Na coś takiego słuchacze muzyki disco polo czekali od dawna. Telewizja, która promować będzie wszystkie zespoły, bez podziału na wydawnictwa (coś jednak  kiepsko z tym, gdyż wciąż 80 % teledysków to klipu z GSu…). Mimo to nie jest źle. Polo TV odniosło sukces jakim było drugie miejsce pod względem oglądalności wśród stacji muzycznych. Mimo to jest kilka kwestii do poprawy, ale co najważniejsze – disco polo 24 godziny na dobę na skalę ogólnopolską. I like it!

Odkrycie roku: Casandra

Miałem mały dylemat, ale szybko rozwiązałem problem. Casandra, dlaczego? Cóż,  nagrała świetną płytę, jedną z lepszych jakie mieliśmy okazje słuchać w tym roku. Jest to dobry prognostyk dla tej wokalistki. Pierwszy od wielu lat debiutant z krwi i kości w firmie Green Star. Jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc na kolejny młody zespół godny uwagi z GSu trzeba będzie poczekać.

Powrót roku: Beat Magic

Emil Jeleń dość niespodziewanie rozstał się z zespołem Top One. W rozmowie ze mną przyznał, że o jego odejściu zdecydowała reszta grupy. Ja z kolei dowiedziałem się, że to właśnie Emil podjął decyzję i powiedział dowidzenia.  Coż, mniejsza z tym. Ktokolwiek by o tym nie zdecydował, decyzja ta była dobra bo muzyka bardzo na tym zyskała. Zyskała nowe utwory zespołu Beat Magic, którego postanowił reaktywować Emil. Jestem na prawdę pod wielkim wrażeniem twórczości tego człowieka. Jego muzyczne propozycje to profesjonalizm w każdym calu.

Rozczarowanie roku: Boys

Kolejny słaby materiał w wykonaniu Marcina Millera. Zastanawiam się, czy jest w stanie nagrać jeszcze dobrą płytę? Ba, czy jest w stanie nagrać przebój? Bo przepraszam bardzo, ale „Malyna” w duecie z niepotrafiącą śpiewać Bastą żadnym przebojem nie jest i nie zmieni tego jakakolwiek promocja, ustawka czy wywiad w dużej stacji TV!

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Podsumowanie roku: Naj.

  1. Jedno trzeba Ci przyznać – masz talent do pisania i robisz to naprawdę profesjonalnie. Może nie zgadzam się z wszystkimi Twoimi decyzjami (np. Hitem Roku ) ,ale i tak „Lubię to” 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s